Уточнити цiну
Залиште свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам
38 063 111 02 24
Блог

Синдром хронічної втоми - це не симуляція хвороби!

Статтi
Синдром хронічної втоми - це не симуляція хвороби! Це незрозуміла стійка втома тривалістю понад 6 місяців, яка не проходить після відпочинку і значно порушує активність, супроводжується чотирма або більше з таких ознак:
✔ Втрата пам'яті або порушення концентрації уваги (без об'єктивного зниження);

✔ Посилення втоми аж до знемоги після фізичного або розумового зусилля, яке триває понад 24 год. (багато людей вважають за краще уникати роботи або працювати на неповний робочий день);

✔ Повторне виникнення головного болю або зміна його характеристик (типу або інтенсивності);

✔ Сон, що не приносить відчуття відновлення - свіжості та бадьорості (проблеми зі засипанням, поверхневий сон, часті прокидання вночі);

✔ М'язова хворобливість або скутість, фіброміалгія;

✔ Суглобова хворобливість або скутість (без запалення або набряку).
Частіше хворіють 40-60 років. Початок гострий, частіше з застудного захворювання. Тривалість 5-7 років. Перебіг хвилеподібний - ремісії змінюються загостреннями.
Синдром хронічної втоми часто поєднується з СРК, циститом, ПТСР, хронічними тазовими болями, дисфункцією скронево-нижньощелепного суглобу.

Синдром хронічної втоми виключається при:

❌ Соматичних захворювань - діабет, серцева, ниркова, печінкова, легенева недостатність, захворювання ендокринної системи, гепатит, анемія, цистит тощо.

❌ Психічних розладах - розлади харчової поведінки, депресії, шизофренії тощо.

❌Наркоманії та алкоголізму.

❌ Випадків ожиріння (ІМТ більше 45).
ІМТ- індекс масси тіла. Величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси людини та її зросту, й тим самим, непрямо оцінити, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною (ожирінням).
Детальніше: https://uk.wikipedia.org/wiki/Індекс_маси_тіла
Крім того, хронічна втома може бути симптомом судинних ушкоджень головного мозку, розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона та інших захворювань.
Причини виникнення СХУ залишаються не вивчених, не виключаються стресові і імунологічні механізми.

Лікування - симптоматична терапія, вітаміни, антиоксиданти, нейрометаболические препарати. Антидепресанти не завжди ефективні. Ефективно поєднання нейрометаболіческіх препаратів з когнітивної поведінкової терапією.
Записатись на консультацію до невропатолога Остапенко Марини Петрівни можна через форму на сторінці лікаря, або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (067) 285 34 09.

Марина Петрівна приймає за адресами:
Клініка №1 (Одеса, вул. Семена Палія 103-Б., ТЦ "Екватор" (2 поверх))
Клініка №4 (м. Одеса, вул. Космонавтів, 32)