Уточнити цiну
Залиште свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам
38 063 111 02 24
Блог

Що таке «екранний час» і з чим його їдять?

Статтi

Що таке «екранний час» і з чим його їдять?

На сьогоднішній день тема «екранного часу» дуже актуальна. Світ не стоїть на місці, наука розвивається і йде вперед, без сучасних гаджетів ми не можемо уявити собі своє життя: телефони, смарт годинник, фітнес-браслети, планшети, ноутбуки, комп'ютери, телевізори і т.д. ... заповнили наше життя. І це добре, але все повинно бути в міру.
Найдорожче, що у нас є це наші діти, і батьки хочуть, щоб вони були здорові, для того щоб наші діти росли і розвивалися добре, потрібно виконати багато завдань, і одна з них - це стежити за часом, який діти проводять перед екраном .

Давайте подивимося правді в очі, більшість батьків самі привчають дітей до гаджетам: поки дитина дивиться мультик, мама готує / прибирає / робить домашні справи. Але, варто відібрати у дитини пристрій або вимкнути його улюблений мультфільм, як тут же починається істерика. Що робити в таких ситуаціях? Як знайти ту грань, де корисні пристрої перетворюються у ворожі технології?

Варто розуміти, що не потрібно повністю відмовлятися від сучасного світу, та це й неможливо. Але головне дотримуватися рекомендацій для того, щоб діти розвивалися в ногу з часом і залишалися здоровими.

Ми всі погодимося з тим, що в перший рік життя дитини гаджети не потрібні і самі батьки повинні це строго контролювати і обмежувати.

З подальшим ростом дитини батьки знайомлять дітей з реальністю, відкривають їм світ технологій, але не потрібно забувати про обмеження.

Основні рекомендації по часу, який діти проводять перед екраном:

- до 18 міс. - 0 хв, цю вікову категорію ми жорстко контролюємо і самі встановлюємо правила, при можливості відтягаємо знайомство з гаджетами;

- до 5 років - 1 година в день, в цій категорії так само - жорсткий контроль;

- після 6 років час збільшується в індивідуальному порядку.

З дорослішанням дітей потрібно більше «екранного часу», і батькам важливо донести до дитини правила і рекомендації, щоб взаємозв'язку в родині не слабшали, ризики депресії і тривожності нерозвивалися:

- телевізор не повинен працювати «фоном»;

- за годину до сну обмежити екрани;

- за прийомом пиши не використовувати гаджети;

- стежити за поставою дитини перед екраном;

- якщо перегляд мультиків і т.д. негативно позначається на сон і настрій дитини - варто зменшити цей час і переглянути контент;

- стежити за контентом (батьки повинні знати, що дивиться дитина);

- дотримуватися правила: кожні 20 хвилин робити 20 сек перерву, щоб подивитися вдалину на 6 метрів)

- екран якнайдалі;

- після 22:00 і до ранку поруч з ліжком дитини не повинно бути ніяких гаджетів.

І пам'ятайте, що не тільки дітей потрібно виховувати, а в першу чергу себе. Батьки на власному прикладі повинні показувати, як слід поводитися з гаджетами, тоді і для дітей правильне ставлення з пристроями буде нормою.