Уточнити цiну
Залиште свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам
38 063 111 02 24
Блог

Про артеріальної гіпертензії в питаннях і відповідях

Статтi
З тиском жартувати не можна. Якщо Ви перебуваєте в групі ризику по артеріальній гіпертензії, то вам слід прочитати відповіді на наведені нижче питання, щоб бути в курсі про своє здоров'я більше.

Що таке гіпертонія?

Гіпертонія-це підвищений артеріальний тиск. Межі значень артеріального тиску (АТ) використовуються завжди - як для спрощення діагностики, так і для прийняття терапевтичних рішень. За чинним рекомендаціям Європейського товариства гіпертонії (ESH), Європейського товариства кардіологів (ESC), кров'яний тиск вважається підвищеним або високим, якщо рівень систолічного дорівнює або перевищує 140 мм рт.ст. і / або рівень діастолічного дорівнює або перевищує 90 мм рт.ст. Систолічний відображає тиск в судинах в момент скорочення серця, діастолічний - в момент його розслаблення і пасивного наповнення серця кров'ю.

Всі захворювання, які супроводжуються підвищеним тиском, можна розділити на 2 групи: власне артеріальна гіпертензія і симптоматичні (захворювання органів і систем, одним із симптомів яких є підвищення тиску-пієлонефрит, гломерулонефрит, хвороби надниркових залоз, щитовидної залози).

Які є фактори ризику розвитку гіпертонії?

Серед факторів ризику артеріальної гіпертензії виділяють керовані (абдомінальне ожиріння (об'єм талії ≥102 см для чоловіків або ≥ 88 см для жінок (за європейськими нормами 94 і 80 відповідно), споживання алкоголю, куріння, низька фізична активність, підвищене споживання солі з їжею, підвищений рівень холестерину, регулярні стреси, недосипання) і некеровані (вік старше 55 років, обтяжена спадковість, стать (чоловіки більш схильні до гіпертонії в молодому / середньому віці, а жінки схильні до гіпертензії в літньому віці. Відбувається це тому, що жінок до певного часу « захищають »гормони і тільки з настанням клімаксу вони« наздоганяють »чоловіків по високих цифр АТ.).

Як проявляється підвищений тиск?

Основними симптомами гіпертонії є головний біль, шум у вухах, порушення зору, "мушки" перед очима, запаморочення, біль в області серця, серцебиття.

Які дослідження призначають пацієнтові при підозрі на гіпертонічну хворобу?

  • Загальні аналізи крові, сечі,
  • Рівень глюкози крові,
  • Ниркові проби,
  • Рівень електролітів крові і сечової кислоти,
  • Ліпідограму,
  • Коагулограму,
  • ЕКГ,
  • УЗД серця,
  • УЗД нирок,
  • Огляд очного дна.

Чи можна лікувати гіпертонію без застосування лікарських препаратів?

Якщо тиск не вище 160/99 і пацієнт належить до низької або помірної групі ризику ускладнень (немає ураження серця, нирок, немає супутніх захворювань, діабету, метаболічного синдрому), то таким пацієнтам можна Рекомендований немедикаментозне лікування на кілька тижнів. В інших випадках показана медикаментозна терапія.

Що таке немедикаментозних терапія?

Це модифікація способу життя.
Нормалізація ваги, так як зниження ваги у пацієнтів з ожирінням має гіпотензивний ефект-зниження ваги на 1 кг знижує систолічний тиск на 1-3 мм рт ст, діастолічний на 1-2 мм рт ст.

Збільшення фізичної активності. Для досягнення антигіпертензивного ефектів потрібні регулярні помірні аеробні навантаження (як варіант швидка ходьба 30-45 хв / день не менш 5 разів / тиждень)

Зменшення вживання солі до 5 г на день (це ½ чайної ложки). Їду краще солити в тарілці після приготування, так як це дозволить краще контролювати кількість солі.
DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension - дієтологічний підхід до лікування гіпертонії) - це режим харчування, який розроблявся спеціально для зниження кров'яного тиску при гіпертонії. Акцент в такій дієті робиться не на кількості їжі, а на її якості.

Ось головні правила, яких слід дотримуватися:

  1. Пити до 2 л рідини на добу.
  2. Приймати їжу 5 разів на день. Вага однієї порції - не більше 215 м.
  3. Калорійність денного раціону - в межах 2-2,5 тис. Ккал.
  4. Солодощі - не частіше 5 разів на тиждень.
  5. Акцент на вживанні злаків, насіння, бобів, нежирного м'яса і овочів.
  6. Пити можна все, крім газованої води та алкогольних напоїв.
  7. Крім основних прийомів їжі дозволяється не більше 8 перекусів.
  8. Між п'ятьма основними прийомами їжі дозволені 8 перекусів, але тільки в тому випадку, якщо ви починаєте відчувати нестерпне відчуття голоду.
  9. Табу на алкоголь і тютюн.
  10. Обов'язкове зниження споживання солі до 5 г в день.
  11. Обов'язкове включення в меню цільнозернового хліба.
  12. Виключити з раціону копченості, соління, жирну їжу, здобну випічку, консерви з риби та м'яса.

Які препарати використовуються для лікування гіпертонії?

Основних груп препаратів є 5. І 5 груп препаратів другої лінії, які можуть бути використані в комбінованій терапії або при наявності особливих показань до їх призначенням. Залежно від клінічної ситуації (ступеня гіпертонії, додаткового ризику, супутніх захворювань) доктор підбирає оптимальні схеми в кожному конкретному випадку. Дуже часто пацієнти допускають кілька помилок: самі купують в аптеці препарати по рекоммедаціі провізора, який на жаль не знає всю клінічну ситуацію, або ж купують препарати, які приймають їх знайомі за призначенням лікаря. Тим не менш, не маючи медичної освіти, експериментувати не варто. Краще відразу звернутися до фахівця.

Які ускладнення можуть бути при артеріальній гіпертонії?

До числа найбільш значущих ускладнень артеріальної гіпертонії відносяться: гіпертонічний криз; порушення мозкового кровообігу (геморагічний чи ішемічні інсульти); інфаркт міокарда; нефросклероз (первинно зморщена нирка); аневризма аорти, серцева недостатність (у відповідь на підвищений тиск стінка серця потовщується, але з часом її здатність скорочуватися погіршується і прогресують такі симптоми, як задишка, набряки, кашель).
Автор статті: