Уточнити цiну
Залиште свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам
38 063 111 02 24
Блог

Кольпіт (вагініт) - що це: симптоми та причини?

Що таке кольпіт у жінок? Кольпіт це запальні процеси слизової піхви, що виникають через бактеріальну, грибкову або вірусну інфекцію.

Що таке вагініт? Часто можна почути назву вагініт. Вагініт це те ж саме, що й кольпіт. Обидва терміни описують запальний процес слизової оболонки піхви. Різниця лише в походженні слів: вагініт походить від латинського слова “vagina” (піхва), “кольпіт” походить від грецького слова “kolpos” (піхва).

У медичній практиці ці терміни використовуються як синоніми, хоча в деяких країнах може частіше використовуватися один термін над іншим. В українській медичній практиці частіше використовується термін ”кольпіт”, а в західній медицині - “вагініт”.

Причини кольпіту

Що провокує вагініт причини?Запитують пацієнтки на очному візиті в гінеколога. Основна - дисбаланс мікрофлори піхви, що призводить до розвитку патогенних мікроорганізмів.
У практиці гінекологів бактеріальна інфекція - найчастіша причина захворювання. Сприяють розвитку кольпіту патогенні бактерії (стафілококи, стрептококи, гарднерели).
Також провокують кольпіт грибкові інфекції, кандидозний кольпіт спричиняють грибки роду Candida. Частіше грибковий кольпіт вражає жінок з ослабленим імунітетом.

Вірус папіломи людини, герпес або цитомегаловірус провокують запалення слизової піхви. Тому гінекологи радять для профілактики проводити вакцинацію від ВПЛ.
Зниження рівня естрогенів, особливо в період менопаузи призводить до атрофічного кольпіту.
Чому виникає кольпіт причини? До речі, розвиток гінекологічного захворювання провокують агресивні засоби гігієни, лубриканти та навіть синтетична білизна.
Супутні захворювання, зокрема: цукровий діабет порує обмін речовин, знижує імунітет. Усі ці вище перераховані аспекти сприяють розвитку кольпіту.

Як зрозуміти, що у вас кольпіт?

Якщо у вас запалення піхви симптоми характерні:

  • рясні виділення з піхви з неприємним запахом
  • свербіж, печіння і дискомфорт
  • біль під час статевого акту
  • відчуття тяжкості та болю внизу живота

У деяких випадках, особливо при вірусному походженні (наприклад, герпетичний кольпіт), запалення може супроводжуватися високою температурою та вираженим болем.

Щоб раз і назавжди позбутись захворювання кольпіт лікування має проходити під наглядом гінеколога.

В Одесі лікування кольпіту проводять у клініці Ineo.

Як протікає вагініт?

Підгострий та хронічний вагініт - це варіанти перебігу запального процесу піхви з різною тривалістю та інтенсивністю симптомів.

Підгострий вагініт характеризується:

  • помірно вираженими симптомами
  • тривалістю від 2 тижнів до 1-2 місяців
  • незначними виділеннями
  • періодичним свербінням та дискомфортом
  • можливими періодами покращення стану

Хронічний вагініт має інші особливості. Триває він

  • більше 2 місяців
  • має періодичні загострення та ремісії
  • відчутні зміни слизової оболонки піхви (потовщення, сухість)
  • спостерігається резистентність до стандартного лікування

Чому вагініт перетікає у хронічну форму? Причин чимало. Серед них : незавершене попереднє лікування, супутні захворювання, слабкий імунітет, гормональні коливання, застосування антибіотиків, часта зміна статевих партнерів, недотримання інтимної гігієни

Тактика лікування вагініту у клініці Ineo в Одесі проходить наступним чином.

На очному візиті гінеколог огляне пацієнтку та порекомендує провести додаткову діагностику. Виявивши особливості протікання захворювання, гінеколог призначить ефективну терапію, виходячи з показань.

Аеробний вагініт

Аеробний вагініт – менш відома, але важлива проблема. Це запальне захворювання піхви, яке часто недооцінюється. На відміну від бактеріального вагінозу чи кандидозу, воно може мати неспецифічні симптоми.
Свербіж, подразнення, сухість піхви, дискомфорт або біль під час статевого акту, виділення сіруватого або жовтуватого кольору з неприємним запахом.
Причинами розвитку аеробного вагініту є використання агресивних засобів для інтимної гігієни, частий прийом антибіотиків, що порушує баланс мікрофлори, зміни pH піхви, особливо в період менопаузи.

Діагностують аеробний вагініт визначивши рівень pH (при аеробному вагініті рівень pH підвищений. Також проводять мікроскопічне дослідження мазка (критерії Дондерса) та бактеріальний посів для ідентифікації патогенів.

Для лікування застосовують антибактеріальну терапію, в окремих випадках застосовуються імуномодулятори.

Аеробний вагініт не передається статевим шляхом, тому лікування партнера не потрібно.

До речі, аеробний вагініт часто схожий за симптомами з іншими станами. Тому для правильної діагностики варто звернутись до гінеколога. Адже своєчасна діагностика - це вектор правильного лікування.

Що буде, якщо не лікувати кольпіт?

Тривале запалення піхви, зокрема кольпіт, може перейти в хронічну форму, що значно ускладнює лікування. Багато жінок ігнорують гінекологічні огляди, що призводить до накопичення проблем, які потім значно важко усунути. При відсутності лікування кольпіт може перейти у хронічну форму, лікування якої може тривати рік або більше.

Важливо регулярно відвідувати лікаря та не намагатися вилікувати вагініт народними методами, порадами з інтернету. Запущені стани не можливо вилікувати за один візит до гінеколога. У клініці Ineo в Одесі працюють гінекологи, яким можна довіряти, з якими комфортно. А візит буде нагадувати зустріч з давньою і доброю подругою, якій можна розповісти все. Навіть - найінтимніше.

Лікування кольпіту

Лікування кольпіту включає антибактеріальну або протигрибкову терапію, якщо це необхідно, а також обов'язкове відновлення мікрофлори піхви та кишечника за допомогою пробіотиків. Також лікар може призначити препарати для зміцнення імунітету, але їх варто використовувати з обережністю, щоб не спровокувати аутоімунні реакції.

Для профілактики кольпіту гінеколог рекомендує правильно харчуватися, вести активний спосіб життя та уникати шкідливих звичок.

Ще одна актуальна рекомендація - відмовитись від агресивних засобів інтимної гігієни, надмірного використання антисептиків.

І, звісно, не забувайте - відвідувати гінеколога для профілактичних оглядів раз на півроку.
Статтi