Уточнити цiну
Залиште свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам
38 063 111 02 24
Блог

Що таке ерозія шийки матки?

На консультацію гінеколога приходять пацієнтки з різноманітними запитами. Жінок турбують нерегулярний менструальний цикл, менопауза, гінекологічні захворювання. Серед них ерозія шийки матки. Ерозія шийки матки що це? Запитують на огляді пацієнтки.
Проте часто цей термін плутають з ектопією циліндричного епітелію. При ектопії циліндричний епітелій частково візуалізується на вагінальній частині шийки матки. Самостійно розгледіти цей стан не вдасться. Лише гінеколог зможе побачити зміни епітелію на гінекологічному огляді.
Також відмінність у тому, що справжня ерозія має характерний, помітний дефект слизової. Він виникає через деструктивні втручання у шийку матки, після біопсії, висічень шийки матки, припікань.
Справжня ерозія також буває посттравматичною та розвиватись на фоні атрофії.

Чому виникає ерозія шийки матки?

Ерозія шийки матки у медичній гінекологічній термінології має назву правильніше “ектопія" або "ектропіон”.
Ерозія шийки матки звідки береться? Це наступне популярне запитання пацієнток на візиті в гінеколога.
Факторів чимало. Їх можна розділити на такі групи:
  • гормональні зміни: пологи, прийом гормональних контрацептивів
  • інфекції: ВПЛ, хламідії, герпес, бактеріальний вагіноз
  • травми : аборт, певні гінекологічні маніпуляції
  • фізіологія: у підлітків і молодих дівчат може виникати фізіологічна ерозія у зв’язку з природною перебудовою епітелію шийки матки, раннє статеве життя
  • супутні фактори: знижений імунітет, хронічні захворювання статевих органів, порушення мікрофлори піхви. В таких випадках можливі виділення, кровотечі під інтимних стосунків і біль
Особливість ерозії, в тому, що часто вона протікає безсимптомно та зовсім не турбує пацієнку, а виявляється випадково під час гінекологічного огляду.

Як часто треба ходити до гінеколога при ерозії?

У статевих органах жінки відбуваються як доброякісні, так і злоякісні зміни. Ерозія шийки матки належить до доброякісних утворень. Якщо після кольпоскопії та цитології у гінеколога немає серйозних зауважень, лікар рекомендує спостерігати та в жодному разі не застосовувати оперативне втручання.
Основне в такому випадку - регулярно відвідувати гінеколога для профілактики.
Якщо ж в піхві проходить запальний процес, є ризик, що на ерозію впливатимуть навколишні фактори. Тому план лікування - спершу лікують запальний процес, згодом - повторно проводять гінекологічні обстеження: цитологію та кольпоскопію. І переводять пацієнтку у режим регулярного динамічного спостереження.
Якщо у пацієнтки ерозія, але немає вірусу папіломи людини (ВПЛ), варто записуватись на консультації до гінеколога хоча б раз на рік - півтора. У випадку, якщо виявлений ВПЛ - варто частіше відвідувати лікаря - хоча б раз на 6-9 місяців. Адже ВПЛ дуже підступний і може провокувати розвиток раку шийки матки.
Тому гінекологи такі одностайні у проведенні вакцинації від ВПЛ.
Статтi