На прийом до дерматолога звертаюся пацієнти з різними запитами. Найпоширеніші з них - захворюваннями шкіри, волосся та нігтів. До компетенції дерматолога входять:
лікувально-діагностичні процедури
встановлення діагнозу
призначення необхідної терапії.
Існує багато хвороб, які здаються безпечними, і лише дерматолог може вчасно виявити загрозу та призначити дієве лікування. Особливої уваги потребують новоутворення, папіломатозні розростання і травматизація родимок.
Коли звертатись до дерматолога?
Якщо ви помітили на тілі, голові або нігтях:
почервоніння, висипи, свербіж
зміна кольору, форми, контурів родимки
висипи, що не зникають
випадіння волосся або зміни нігтів
поява новоутворень на шкірі
Обов’язково потурбуйтесь про запис до дерматолога. Також лікарі застерігають - не варто йти в аптеку й купувати мазі самостійно. Адже вони можуть стерти клінічну картину і ускладнити постановку діагнозу.
Які захворювання лікує дерматолог?
Дерматолог діагностує та лікує запальні, інфекційні, алергічні захворювання шкіри, волосся та нігтів:
екземи, дерматити
акне, розацеа
псоріаз
алопеція (облисіння)
грибкові інфекції
алергічні реакції на шкірі
вірусні інфекції (герпес, бородавки)
Захворювання шкіри можуть бути різного походження:
Поширеними є грибкові захворювання. Вони вражають шкіру, нігті, волосся. Не варто в таких випадках займатись самолікуванням. Адже спершу необхідно визначити, який саме вид грибка провокує захворювання і виходячи з результатів лабораторних досліджень, лікар дерматолог призначить дієву терапію.
Як підготуватись до прийому дерматолога?
Важливо чітко сформулювати свої скарги: що турбує, як давно турбує. Якщо це висипи на тілі, пригадати чи з’явились вони раптово чи наростали поступово. На візиті лікар дерматолог запитає про попереднє лікування: які препарати застосовували, скільки часу тривало лікування, який був результат. Також для повного анамнезу лікар запитає про спадкову схильність до тих чи інших дерматологічних захворювань. Не варто на час візиту до лікаря змащувати висипи кольоровими антисептиками (йод, фукорцин, зеленка) за добу до огляду. Це ускладнить можливість діагностики та цифрової дерматоскопії. Якщо це висип на обличчі, варто показати його лікарю, не маскуючи тональними засобами. Також дерматологи рекомендують робити фото висипів, щоб спостерігати зміну динаміки.
Діагностика та лікування дерматологічних захворювань у клініці Ineo
Очний прийом дерматолога проходить поетапно. Спершу лікар уважно вислухає ваші скарги, складе анамнез, а за тим приступить до візуального огляду. За потреби фахівець застосовує додаткові методи дослідження, наприклад дерматоскопію. Для панорамної картини та визначення причини захворювання дерматолог призначить додаткові методи - аналізи чи взяття матеріалу на лабораторне дослідження. На основі аналізів дерматолог встановить діагноз та призначить лікування антибактеріальними, противірусними або протизапальними препаратами. За показаннями застосовуються місцеві засоби: мазі, креми, шампуні, суспензії. Шкіра є індикатором захворювань внутрішніх органів. А такі захворювання лишай та себорейний дерматит потребують додаткового обстеження у лікаря гастроентеролога та ендокринолога. За необхідності проводиться видалення новоутворень шкіри та слизових, призначається схема лікування. У профілактичних цілях рекомендується відвідувати дерматолога не рідше ніж раз на рік, бажано кожні півроку. Лікар дерматолог в Одесі приймає у клініці Ineo.