Нотатки інфекціоніста

Публикация 4

ПЕРШІ СИМПТОМИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

З того моменту, як вірус імунодефіциту людини потрапив до організму, до перших клінічних проявів можуть пройти тижні або місяці. Чимало хворих дізнаються про свій стан, коли вірус вже перейшов в останню стадію розвитку — СНІД. Тому перші симптоми ВІЛ варто знати кожному, – і за будь-якої підозри пройти тестування.

Іще раз про ВІЛ

Вірус імунодефіциту людини уражає Т-лімфоцити. Це природний бар’єр, котрий виробляється організмом у відповідь на сторонні чинники — віруси, токсини, патогени. Без Т-лімфоцитів не існує імунітету: організм не може чинити опір захворюванням. З переходом ВІЛ-інфекції в останню стадію — СНІД — розвиваються численні опортуністичні захворювання, адже в цей період Т-лімфоцити практично відсутні в організмі.
Що таке ВІЛ інфекція для України:
  • 1300-1400 нових випадків щомісяця;
  • 200 смертей від СНІДу щомісяця;
  • поширеність хвороби серед підлітків до 17 років, а також серед новонароджених.
Хоча на даний час ВІЛ-інфекція є цілком контрольованою за рахунок антиретровірусної терапії, Україна все ще залишається країною із високим рівнем поширення ВІЛ. Захищайте себе та свою імунну систему, дотримуйтесь правил безпеки. Щоб не допустити розвитку ВІЛ-інфекції, проходьте профілактичне тестування 1-2 рази на рік.